Sosyal Medya Aracılığıyla Sağlanan Birlikteliklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel

Günümüzde bir çok birey sosyal medya ve sosyal ağ gibi siteleri sadece kaçamak yaşamak amacıyla kullanıyor ve elbette bireyler bunu da yapmakta özgürler. Sosyal medya aracılığıyla tek gecelik ilişki yaşamakta özgürsünüz ancak bu makalemizde bu konuda dikkat etmeniz gereken noktaları hatırlatmak istiyoruz. Çünkü hızlı bir ilişki yaşamak yani kısa sürede yol almak istiyorsanız gerçek profil bilgilerinizi saklamalısınız. Böyle ilişkilerde bireyler birbirlerinin kim olduğunu bilmemeli çünkü tek gecelik olarak başlayan bu kaçamak sanıldığından daha farklı boyutlara sıçrayabilir. Sosyal medya arkadaşınızın sizin görüntülerinizi kaydetmesi ve şantaj yapma ihtimali bu risklerin sadece birkaçı.

Sosyal Medya Arkadaşınızın Görüntü Almasına İzin Vermeyin

Buluştuğunuz kişi haliyle hiç tanımadığınız ve kim olduğundan tamamen habersiz olduğunuz bir kişi. Bir takım sorular sorarak ve onunla kendi evinizde, kendi ortamınızda görüşerek riskleri en aza indirebilirsiniz. Ancak alkol alacaksanız, bunun da bir sınırı olmalı; çünkü alkol aldıktan sonra bireyler kendilerini kaybediyorlar. Evinize davet ettiğiniz, ki bu kişi erkek veya kadın olabilir bunun hiçbir önemi yok, sizin zayıf ve dikkatsiz bir anınızda görüntü almak için telefonunu bir yere yerleştirebilir, ses kaydınızı alabilir veya fotoğraflarınızı çekebilir. Bu yüzden evinize arkadaşlık sitesi aracılığıyla davet ettiğiniz kişiyle görüşürken telefonları ve eşyaları tamamen odanın dışında bırakın.

Sosyal Medya Aracılığıyla Buluştuğunuz Kişiyi Kontrolünüz Altına Alın

. Sosyal siteler aracılığıyla görüştüğünüz kişinin kim olduğunu bilmiyorsunuz bunu sakın unutmayın ve onunla hiçbir özel bilgi paylaşmayın. Kişisel geliriniz ve iş durumunuzla ilgili hiçbir detay vermeyin; bunlara gerek de yok zaten. O sizinle sadece sizden hoşlandığı için ve size güvenmeyi tercih ettiği için bir araya geldi öyle değil mi? Ayrıca bu makalede anlattığımız kuralları bireyle buluşmadan önce sitede veya ön buluşmada bir kafede konuşup anlaştığınızı ve sorun çıkmayacağını garanti altına almanız da “hayati” bir detay gibi görünüyor. Evinize bir canavar davet etmemek için bolca soru sorun ve söz alın. Dikkati elden bırakmayın, tek gecelik bir ilişkinin hayatınıza mal olabileceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir