Whatsapp'da rehberde olmayan numaraya mesaj gönderin!

Whatsapp’da rehberde olmayan numaraya mesaj gönderin!

Genel

Dünya’nın en yaygın çevrimiçi mesajlaşma araçlarının başında gelen Whatsapp sohbet uygulaması ile size mesaj gönderen birine cevap verebilir, gelen mesajı yanıtlamak sureti ile söz konusu kişi ile mesajlaşabiliyorsunuz. Oldukça yaygın olmasına ve pek çok özelliği ile kullanıcı dostu olmasına rağmen mesaj gönderme ile ilgili bir takım kısıtlamalar bulunuyor. Bu kısıtlama, whatsapp kullanıcılarının bildiği üzere, rehberinizde olmayan bir kişiye mesaj göndermenize direkt olarak izin verilmemesidir. Tabi bu sadece bir kısıtlama, yasak değil! Dolayısı ile uygulama, rehberinde olmayan kişilere mesaj gönderebilmek için kullanıcılarına bu konuda bir kaç alternatif sunuyor.

wa.me ile kayıtlı olmayan numaraya whatsapp mesaj gönderme

Rehbere eklemeksizin veya size gönderilen mesajı yanıtlamadan kayıtlı olmayan bir numaraya mesaj gönderebilmenin 3 alternatifi bulunuyor. Popüler chat uygulaması whatsapp ile bir kişiye mesaj gönderebilmenin ilk yolu, Whatsapp’a ait olan web adresi wa.me’yi kullanmak. Kullanımı ise gayet basit; Telefonunuzda yüklü olan herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna https://wa.me/05001234567 şeklinde wa.me adresinden sonra telefon numarasını girdiğinizde rehberinizde olmayan bu numaraya mesaj gönderebilme imkanı elde etmiş olacaksınız.

Mobil sohbet‘in en yaygın araçlarından biri olan Whatsapp’da kayıtlı olmayan numaraya mesaj göndermenin diğer alternatif yolları ise, Click to Chat isminde ki uygulamayı yüklemek.. Bu uygulama üzerinden mesaj göndermek istediğiniz numarayı yazarak, Whatsapp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz. Şimdilik Android 9 Pie işletim sistemi ile sınırlı olan sonuncu metot ise cihaz üzerinde yüklü, metin yazılabilen bir uygulamada yazdığınız numarayı seçtiğinizde, görünen seçenekler arasında farklı uygulama üzerinden mesaj gönder seçeneğini seçip, ardından gelen seçeneklerde Whatsapp’ı seçerek, yine kayıtlı olmayan numaraya mesaj gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir